COMMON PEOPLE | Magic Trip (2011)
calendar
2019 07 08
clock
17:30

COMMON PEOPLE | Magic Trip (2011)

calendar
2019 07 08
clock
17:30

Platformos „Kitas kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsia viešnagę Kauno menininkų namų kiemelyje ir šįsyk liepos 24 d. 20.30 val. kviečia į filmą „Magic trip“ (rež. Alison Ellwood, Alex Gibney, 2011 m.).

1964 metais knygos „Skrydis virš gegutės lizdo“ autorius Kenas Kesey nusipirko seną mokyklinį autobusą ir išsiruošė į legendinę, LSD išmirkusią kelionę per Ameriką į Niujorko pasaulinę parodą. Prie jo prisijungė „Merry Pranksters“ (Linksmieji išdaigininkai) – grupė kontrkultūros veikėjų, tarp kurių - ir pats Nealą Cassady, Amerikos ikona, įamžinta Jacko Kerouaco „Kelyje“, šiame filme tapęs psichodelinio autobuso vairuotoju. K. Kesey ir išdaigininkai norėjo sukurti dokumentinį filmą: visas nuotykis buvo fiksuojamas 16MM kameromis, tačiau filmas niekada nebuvo baigtas, o medžiaga taip ir neišvydo dienos šviesos.

K. Kesey šeima „Magic Trip“ režisieriams suteikė prieigą prie visos filmuotos medžiagos. Buvo restauruota daugiau nei 100 valandų kino ir audio juostų, kurios galiausiai buvo suformuotos į neįkainojamą dokumentą, pasakojantį apie šį ypatingą Amerikos istorijos laikotarpį.

Dokumentika, JAV, 2011, Anglų k., 107 min., Rež. Alison Ellwood, Alex Gibney



_

Kiekvienas žiūrovas pats sprendžia, kiek norėtų paremti renginį. Rekomenduojama auka – 3 EUR. Surinktos lėšos bus skiriamos tolimesnių ciklo filmų licencijų įsigijimui.

Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ (liet. k. „Paprasti žmonės“) siekia pristatyti unikalius dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras: nuo privilegijų stokojančių visuomenės grupių istorijų iki kultinių figūrų meno ir kultūros istorijoje portretų.

Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti ne tik apie filmų turinį ir socialinę problematiką, bet ir apie dokumentinio kino reiškinį apskritai. Filmų peržiūrose ir lydinčiose diskusijose keliami klausimai, susiję su dokumentinio kino kūrimo etika, režisūriniais sprendimais. Filmuoti ar nefilmuoti? Kada režisierius (-ė) peržengia artumo su savo subjektu ribą? Ar dokumentinis kinas turėtų atspindėti tikrovę ar kūrėjo viziją? Apie tai diskutuojama ir kalbama žvelgiant į kino filmus, kurių centre – savo istorijas pasakojantys žmonės: jautrūs, ne visada pritampantys, kūrybingi ir ekscentriški.

Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas”) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).