COMMON PEOPLE | The Death and Life of Marsha P. Johnson (2017)
calendar
2019 06 19
clock
17:30

COMMON PEOPLE | The Death and Life of Marsha P. Johnson (2017)

calendar
2019 06 19
clock
17:30

Kauno menininkų namuose tęsiasi platformos Kitas Kinas inicijuota dokumentinių filmų serija „Common People“, kurios epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose.

Šįsyk ciklas keliasi į lauką: birželio 19 d. 20.30 val. bus rodomas filmas „The Death and Life of Marsha P. Johnson“ (liet. k. „Marshos P. Johnson mirtis ir gyvenimas“, rež. David France, 2017 m.)

Stonewallo riaušių (1969 m.) 50-mečio proga kviečiame susipažinti su viena iškilia šio istorinio įvykio dalyve, juodaode LGBT teisių aktyviste Marsha P. Johnson. Ji paslaptingai mirė 1992 metais ir, praėjus ketvirčiui amžiaus, Victoria Cruz tiria archyvinę medžiagą ir kalbina Marshą pažinojusius žmones, bandydama išsiaiškinti, kas iš tikrųjų jai nutiko.

Dokumentika, JAV, 2017 m. Anglų k., lietuviški subt., 105 min., Rež. David France



_

Kiekvienas žiūrovas pats sprendžia, kiek norėtų paremti renginį. Rekomenduojama auka – 3 EUR. Surinktos lėšos bus skiriamos tolimesnių ciklo filmų licencijų įsigijimui.

Ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) sieks diskutuoti ne tik apie filmų turinį, bet ir apie dokumentinio kino reiškinį apskritai. Bus keliami klausimai, susiję su dokumentinio kino kūrimo etika, režisūriniais sprendimais. Filmuoti ar nefilmuoti? Kada režisierius (-ė) peržengia artumo su savo subjektu ribą? Ar dokumentinis kinas turėtų atspindėti tikrovę ar kūrėjo viziją? Apie tai bus diskutuojama bei kalbama žvelgiant į kino filmus, kurių centre – savo istorijas pasakojantys žmonės: jautrūs, ne visada pritampantys, kūrybingi ir ekscentriški.

Birželis yra laikomas LGBTQ+ „pasididžiavimo mėnesiu“ – Pride month. Siekdami išreikšti solidarumą LGBTQ+ bendruomenėms, Kauno menininkų namai birželio mėnesį kviečia į renginių ciklą, skirtą atkreipti dėmesį į LGBTQ+ bendruomenių aktyvizmo istoriją ir patirtis. Šalia šio filmo seanso, birželio4 d. vyko „Kreivumo poetika: autobiografija kaip savi(de)konstrukcija“ – pokalbis/ne-dirbtuvės su Gina Dau.

Filmo seansas pristatomas bendradarbiaujant su Vilniaus queer festivaliu „Kreivės“.