
Instaliacija „Kauno dienoraščiai“
Kaip kamera gali būti naudojama realybei tyrinėti ir prasmei perteikti?
Viskas prasideda nuo filmo suvokimo kaip kalbos, turinčios savo gramatiką, struktūrą ir ritmą. Kaip bet kuri kita kalba, ji leidžia mums bendrauti, jungtis ir suvokti pasaulį. Šiuo požiūriu kamera tampa daugiau nei tik prietaisu. Tai būdas užduoti klausimų, stebėti ir išreikšti tai, kas dažnai nepasakoma žodžiais. Ji gali tapti įrankiu pasakojimui ir būdu tyrinėti pasaulį, kitus ir save.
-- „Kauno dienoraščiai” --
„Kauno dienoraščiai“ – instaliacija, sukurta paauglių iš Ukrainos, gyvenančių Kaune. Per dirbtuves ir praktinę filmų kūrimo sesiją, vedamą „Artscape“ edukatoriaus, kino kūrėjo Francesco Rufini, dalyviai tyrinėjo kino pagrindus ir kūrybines galimybes. Pasitelkdami savo idėjas ir pomėgius, jaunuoliai sukūrė du trumpo metro filmus apie Kauną. Apie dvi jiems svarbias vietas čia.
Filmas „Laisvės alėja“ tyrinėja patirtį vaikščiojant Laisvės alėja, stebint miestą ir leidžiant mintims laisvai plaukti.
Filmas „Suoliukas“ užfiksuoja privatų pokalbį miesto parke – vietoje, kurioje randamas prieglobstis ir ryšys ir kuri turi asmeninę reikšmę jaunimo grupei.
▶︎ Instaliacija veiks Kauno menininkų namų skaitykloje (V. Putvinskio g. 56) liepos 2-31 d., I–V 10.00–18.00 val. ir VI 12.00–16.00 val.
▶︎ Lankymas nemokamas.
▶︎ Instaliacijos atidarymas: liepos 2 d. 19.00 val.
Renginyje bus fotografuojama ir/ar filmuojama, o vaizdo medžiaga viešinama skaitmeninėse platformose.
-- Kūrybinė komanda --
Filmų kūrėjai: Adriana Popadiuk, Anastasiia Zubenko, Anastasiia Yankevych, Zahar Sychevskyi, Yuliia Hrishchenko, Illia Avdieiev, Hanna Solomshenko, Ruslan Bohdonov.
Montažas: Francesco Rufini
Instaliacijos dizainas: „TAKTAK Architektūra+Scenografija“ + „WAS•IS•DAS“
Prodiuserė: Dominyka Vaičekauskaitė
Text: Francesco Rufini
Tekstų redaktorė: Agnė Šy
Dizaineris: Nikolaj Urencev
Subtitrų vertimas: Khrystyna Bakhurska
„Kauno dienoraščiai“ yra dalis renginių ciklo „Balsas pokyčiams“, inicijuoto menų agentūros „Artscape“ ir Goethe’s instituto. Juos sukūrė ukrainiečių jaunimas – 16-18 metų paaugliai, gyvenantys Lietuvoje, Kaune.
Instaliacijos partneriai: Kauno menininkų namai, vaikų gerovės centras Pastogė
----
Renginių ciklas „Balsas pokyčiams“ yra projekto PERSPECTIVES dalis, kuris yra iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos.
PERSPECTIVES projektą įgyvendina Goethe’s institutas, bendradarbiaudamas su partneriais. Ciklo „Balsas pokyčiams“ partnerė yra menų agentūra „Artscape“.
Menų agentūra „Artscape“ jau daugiau nei 10 metų dirba migracijos lauke ir vykdo įtraukties programas tūkstančiams pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų.