Kelionė po tarpukario Kauną su knyga „Kai Kaunas buvo Kaunas“
Ką valgė, kaip rengėsi, ką dirbo ir kaip pramogavo tarpukario kauniečiai? Kokias temas, gandus aptarinėjo? Kelių rūšių ledais prekiavo „Pienocentras“? Kaip atrodė ir ko mokėsi Medicinos fakulteto studentai? Kas vyko Kauno menininkų namuose?
Lapkričio 28 d. 18 val. Kauno menininkų namuose drauge su knygos „Kai Kaunas buvo Kaunas. Pasivaikščiojimai po miestą 1938 m.“ herojumi leisimės į nuotykių ir paslapčių pilną kelionę po laikinąją sostinę. Renginyje dalyvaus knygos autorė, istorikė Giedrė Milerytė–Japertienė, architektūros tyrinėtojas Vaidas Petrulis, istorikė, politologė Aistė Lazauskienė. Renginį ves žurnalistė Raminta Jonykaitė.
Su istorikės Giedrės Milerytės–Japertienės knyga „Kai Kaunas buvo Kaunas“ persikelsime į porą gražių 1938 metų vasaros dienų. Knygoje istorikė laikinąją sostinę parodo ano meto valdininko akimis. Šis ponas atvyksta traukiniu iš Klaipėdos į Kauną sutvarkyti reikalų Finansų ministerijoje ir maloniai praleisti laiko sparčiai gražėjančiame ir modernėjančiame mieste.
Su juo mes drauge vaikštome po miestą, einame pietauti, sutinkame seniai matytus pažįstamus ir stebime, kas vyksta Kaune. Per dvi dienas įsivaizduojamas veikėjas papasakoja Kauno istoriją ir aptaria daugybę ano meto realijų, aprašo savo matomos kaunietiškos kasdienybės vaizdus, prisimena praeitį ir netgi pasidalija populiariausiais gandais. Mauzoliejus ir restoranai, ministerijos ir bankai, „Pienocentras“ ir kirpykla – smalsusis valdininkas nepraleidžia nei vienos įstaigos, pro jo akis neprasprūsta nei viena smulkmena.
_
Knygos pristatymas yra dalis Kauno menininkų namų 48-ojo gimtadienio savaitės renginių.