Putvinskio gatvės diena 2025: gyva gatvė | Kauno menininkų namai | Kultūrinis miesto festivalis
calendar
2025 05 17
clock
9:00

PUTVINSKIO GATVĖS DIENA 2025: gyva gatvė

calendar
2025 05 17
clock
9:00

Pavasaris grįžta į miestą, o mes – į gyvą gatvę! 

Jau devintą kartą kviečiame susitikti Putvinskio gatvės dienoje – festivalyje, kuriame miestas atgyja, o gatvė tampa ne tik keliu, bet ir susitikimų, atradimų bei kūrybos erdve!


KADA? Gegužės 17 d. 12.00 – 17.00
KUR? V. Putvinskio gatvės atkarpoje tarp Maironio g. ir A. Mickevičiaus g.


Šiais metais kviečiame patyrinėti, ką iš tiesų reiškia gyva gatvė. Ar ji atgyja tik tada, kai ją užpildo žmonės, juokas, garsai? O gal jos gyvybė slypi istorijose, kurias saugo senieji pastatai, slapti kiemeliai ir net plytelės po mūsų kojomis?

Festivalio metu V. Putvinskio gatvė vienai dienai virs atvira kūrybos, susitikimų ir atradimų erdve. Jūsų lauks kūrybinės dirbtuvės, ekskursijos, atviros galerijos, muzikos bei įvairios meninės ir bendruomeniškos veiklos. Čia kiekvienas galės prisidėti prie gyvos gatvės istorijos – patirti, kurti ir dalintis.

Ateikite su kaimynais, draugais, šeima ar tiesiog smalsumu kišenėje – gyva gatvė laukia jūsų! 

-
► Festivalį organizuoja Kauno menininkų namai, finansuoja – Kauno miesto savivaldybė.
► Kūrybinės veiklos ir kiti smagumai N E M O K A M I ir atviri visiems.
► Šypsokitės! Renginio įspūdžius fiksuos profesionalūs fotografai.

Kūrybinės dirbtuvės

Veda: Marija Stanevičiūtė

Laikas: 12.00–15.00 val.
Vieta: A. Žmuidzinavičiaus muziejaus vidinis kiemas

Kviečiame pasinerti į kūrybą kartu su Lėtosios Spaudos Klubu! Atvirų linoraižinio dirbtuvių metu bus kuriamas didelio formato Putvinskio gatvės plakatas. Dirbtuvėse:

  • Susipažinsite su linoraižinio technika ir sužinosite šios spaudos technikos paslapčių.
  • Galėsite sukurti savo simbolį, figūrą ar frazę ir įamžinti ją bendrame plakate.
  • Spausdinsite jau paruoštas klišes su Putvinskio gatvės elementais: namais, durimis, langais, medžiais ir skulptūromis.
  • Prisidėsite prie bendro įspūdingo didžiojo Putvinskio gatvės plakato kūrimo proceso, o dalelę kūrybos galėsite parsinešti namo!


Dirbtuvės atviros visiems – tiek pradedantiesiems, tiek norintiems tiesiog išbandyti naują kūrybinę techniką. Prisijungti galima bet kuriuo metu tarp 12.00 ir 15.00 valandos, registracijos nėra.
Pastaba: vaikučiai iki 6 m. kviečiami dalyvauti su tėvais (dirbtuvių metu naudojami aštrūs įrankiai).

Veda: Dominykas Andriuškevičius

Laikas: 12.00–15.00 val.
Vieta: Skulptorių Antinių skveras

Dirbtuvėse bus naudojama jau iššauta (tuščia) kino juosta, o dalyviai galės ją retušuoti, paversdami juostą gyva animacija. Piešdami ant juostos fragmentų, įvesdami gatvės motyvus, sukurdami trumputes atkarpėles, įkvėpdami judesio ir formos veiksnumą sustojusioms Putvinskio relikvijoms, dalyviai pakeis tuščią juostą. Dienos pabaigoje visos juostos atkarpos bus suklijuotos į vieną filmą, kuris bus rodomas per tam specifiškai skirtą kino juostų projektorių Putvinskio g. 54 brome nuo 16.00 val.

Dirbtuvės atviros visiems – tiek pradedantiesiems, tiek norintiems tiesiog išbandyti naują kūrybinę techniką. Prisijungti galima bet kuriuo metu tarp 12.00 ir 15.00 valandos, registracijos nėra.

Veda: Marijonas Verbel

Laikas: 13.00-17.00 val.
Vieta: KMN pievelė

Dirbtuvėse Marijonas supažindins su audimo procesu kviesdamas atrasti asmeninį ryšį su šiuo amatu. Dalyviai turės laisvę pasirinkti, kiek laiko norės praleisti audžiant. Nuaustus darbus galima bus pasiimti su savimi.

Dirbtuvės atviros visiems – tiek pradedantiesiems, tiek norintiems tiesiog išbandyti naują kūrybinę techniką. Prisijungti galima bet kuriuo metu tarp 13.00 ir 17.00 valandos, registracijos nėra. Svarbu: staklių skaičius yra ribotas – vienu metu gali austi iki 14 žmonių. Rekomenduojamas amžius – nuo 16 metų.

Veda: Ieva Baltrėnaitė-Markevičė

Laikas: 14.00-16.00 val.
Vieta: KMN terasa

Dirbtuvės atviros visiems – tiek pradedantiesiems, tiek norintiems tiesiog išbandyti naują kūrybinę techniką. Svarbu: dalyvių skaičius ribotas, registracija: https://forms.gle/ctsETd1yQz1Nw4vh6

Dirbtuvių metu kviečiame susikurti neperšlampamo drabužio dizainą panašų į tokį, kurį turi maži vaikai besimokantys valgyti. Jis apsaugo nuo visų nesėkmių (maisto nepatekimo į burną) ir suteikia daug pasitikėjimo savimi darant tai, kas išeina sunkokai.

Menininkė ir šių dirbtuvių vedėja Ieva, mano, jog toks supergalių turintis rūbas praverstų kiekvienam. Visomis priemonėmis bus pasirūpinta. Jums reikia tik ateiti! Galutinis drabužis bus vaikiško rūbo dydžio, tad jo dėvėti gali nepavykti, bet tikrai turėtų pavykti puikiai praleisti laiką.

Kursime atsispirdami nuo ir įsikvėpdami iš temos „Motinystės išprotėjimas“ – kalbėdami apie sunkumus, džiaugsmus, pirmus kartus būnant tėvystėje, jai ruošiantis arba niekaip negalint iki jos ateiti. Tai gali būti ir apie laisvą pasirinkimą netapti mama ar tėčiu ir jausmą, kuris lydi šiame kelyje. Manau, nėra, nei vieno asmens nepaliesto šios temos. Kartu diskutuosime, dalinsimės patirtimi ir ant būsimo drabužio iškarpų tapysime. Nutapytus kūrinius galėsime lengvai nuo specialaus audinio nuplauti ir tapyti iš naujo arba sukurtą vizualą palikti džiūti. Po kūrybinių dirbtuvių Ieva iš sukurtų drabužiams raštų planuoja pasiūti tikrus gaminius bei juos kartu su dalyvių istorijomis (tik jiems tai leidus) eksponuoti parodoje. Nenorintiems savo kūryba dalintis, išmargintus lekalus bus galima parsinešti į namus. O sutikusiems tapti parodos dalimi, po minėtos parodos, Ieva visus kūrinius sugrąžins.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Ekskursijos

Veda: Marija Oniščik

Laikas ir vieta:
12.00 val. pradžios taškas: funikulierius
15.00 val. pradžios taškas: Šilelio laiptai
Trukmė: apie 1 val.

Svarbu: ekskursijų dalyvių skaičius ribotas. Registracija: https://forms.gle/8MjRAfKsAby1hZ778

Kiekviena Kauno gatvė yra kažkuo ypatinga. Kuo gi ypatinga ši, prie Žaliakalnio šlaito prisiglaudusi, kadaise Kalnų vadinama gatvė? Apie tai pakalbėsime, švęsdami Putvinskio gatvės dieną.

Kaunui tapus laikinąja sostine, šioje gatvėje stovėjo tik du ar trys mūriniai namai ir tik vienas jų – dviejų aukštų. Visi kiti pastatai buvo mediniai, apsupti sodų ir daržų. Jaunai Lietuvos valstybei stiprėjant, gatvė pamažu virto prestižine, net „diplomatine“ gatve. Medinukus keitė dideli modernistiniai namai, tvartus – garažai, kaimišką keliuką – „Bituko“ plytos, o vietoje „ožkų tako“ atsirado greitas ir patogus susisiekimas su augančiu Žaliakalniu – funikulierius. Tik žaliuojančios kalno terasos liko neatsiejamas šios gatvės elementas, suteikiantis progą kalbėti apie su gamta susiliejančią jos architektūrą. Anuomet, tarpukaryje ypatingas dėmesys buvo kreipiamas į fasadų „estetiškumą“, o naujai statomų namų fasadus ir aukštį buvo reikalaujama derinti su jau pastatytų. Šiandien apie tokias sąlygas galime tik pasvajoti.

Prie naujo gatvės vaizdo prisidėjo žymiausi tų laikų Lietuvos architektai: Vytautas Landsbergis-Žemkalinis, Stasys Kudokas, Dovydas Leiba Zimanas, Bronius Elsbergas, Aleksandras Gordevičius, Mikas Grodzenskis, Leonas Ritas, Adolfas Netyksa. Jų sukurtus namus apžiūrėsime ir aptarsime per dvi skirtingas ekskursijas.

Pirmosios ekskursijos metu panagrinėsime du Landsbergio-Žemkalnio (kurių vienas sovietiniais metais „išaugo“, o kitas, deja, „sumažėjo“) ir du Broniaus Elsbergio kūrinius. Leibos Zimano suprojektuotas namas prie funikulieriaus nukentėjo jau mūsų laikais: dėl nevykusiai pristatytos „antresolės“ modernistinis namas prarado „Europos paveldo ženklą“. Ekskursijos pabaigoje stebėsimės pirmuoju šios gatvės daugiabučiu – fantastiškais Aleksandro Gordevičiaus „Banko namais“, kurių sodas čia augusį Julijų Kaupą įkvėpė parašyti pasaką „Raganų puota Kalnų Gatvėje“.

Antrosios ekskursijos metu patyrinėsime tą gatvės atkarpą, kurią ypač pamėgo įvairios užsienio šalių atstovybės. Pasigrožėsime Vytauto Didžiojo muziejaus „antruoju veidu“ – Dubeneckio sukurtu Čiurlionio „karūną“ primenančiu Kultūros muziejaus fasadu. Sužinosime, kiek Vlado Putvinskio giminaičių gyveno šioje gatvėje. Ir, žinoma, toliau nagrinėsime mūsų didžiųjų architektų stilių ypatumus: mūsų laukia Stasio Kudoko, Miko Grodzenskio, Adolfo Netyksos, Vytauto Landsbergio-Žemkalnio, Broniaus Elsbergo, Leono Rito, Aleksandro Gordevičiaus suprojektuoti namai.

Veda: Indrė Liškauskaitė ir Nadežda Pavliuček

Laikai: 12:00 ir 16:00 val.
Trukmė: iki 1 val.
Pradžios taškas: skulptorių Antinių skvero viršutinė aikštelė

Užsiėmime galima dalyvauti kartu su šunimi arba be keturkojų kompanionų.

Į užsiėmimą kviečiame registruotis šunis, turinčius bazines paklusnumo žinias, galinčius dirbti ir susikaupti grupėje šalia kitų šunų. Vienoje grupėje dalyvaujančių šunų skaičius – iki 8.

Registracijos forma dalyviams su šunimis: https://forms.gle/BoBoq6GFmy4Jppgy5

Užsiėmime dalyvaujantys be keturkojų kompanionų taip pat bus aktyviai įtraukti į veiklą ir galės atlikti užduotis.

Stebėtojų registracija (dalyvavimas be augintinių): https://forms.gle/VcaJgRcY869MkXMH6

Šunys prisitaiko gyventi žmonių poreikiams suprojektuotose ir žmonėms gyventi skirtose urbanistinėse erdvėse. Jie įpranta prie miesto šurmulio, naudojasi miesto viešosiomis erdvėmis su savo šeimininkais, yra vis dažniau sutinkami kavinėse, muziejuose ar parodų atidarymuose. Vaikščiodami pilkais šaligatviais, jie uodžia ant betoninių pastatų, geležinių stulpų ar skulptūrų paliktas gentainių žinutes, žvelgdami į miestą iš žmonėms neįprastų perspektyvų. Jei žmonėms rega yra vienas pagrindinių įrankių orientuotis erdvėje, šunys pažįsta pasaulį pirmiausia per kvapus, garsus, tekstūras. Kaip atrodo miestas šuns nosimi, ausimis, akimis ir pedutėmis?

Norime pakviesti šunų augintojus ir visus susidomėjusius, patirti Putvinskio gatvę iš naujo, bandant suprasti, kokiais garsų, kvapų ir tekstūrų žemėlapiais šunys veda savo šeimininkus per miestą. Žmogiškuosius dalyvius, kviesime permąstyti urbanistinių vietų reikšmes iš nežmogiškųjų perspektyvų, pagalvojant apie jų poreikius ir potyrius, o nežmogiškuosius užsiėmimo dalyvius – šunis, kviečiame smagiai praleisti laiką žaidžiant, vaikštant ir mokantis kartu su savo žmogiškaisiais kompanionais.

Užsiėmimas bus vedamas menininkės Indrės Liškauskaitės ir šunų dresūros mokyklos asistentės-stažuotojos Nadeždos Pavliuček. Jo metu, dėmesys bus skiriamas užtikrinti geras ar neutralias patirtims šunims, bus naudojamos pozityvios skatinimo ir apdovanojimo priemonės –  žaislai ir skanėstai.

Svarbu: ekskursijų dalyvių skaičius ribotas, reikalinga registracija.

Veda: Lukas Mykolaitis

Laikai: 13.00 ir 15.00 val.
Trukmė: iki 1 val.
Pradžios taškas: Kauno menininkų namai

Svarbu: ekskursijų dalyvių skaičius ribotas. Registracija:
https://forms.gle/5E5zB5g813piRAsBA

Menininkas ir miesto tyrinėtojas Lukas Mykolaitis kviečia į žygį po mažai pažįstamą, tačiau istorijų kupiną Žaliakalnio šlaitą – miškingą vietovę pačiame miesto centre. Šlaitas, susiformavęs daugiau nei prieš 12 000 metų, kai traukėsi ledynai, dabar leidžiasi tiesiai į Putvinskio gatvę. Ilgą laiką jis žymėjo miesto pakraštį, buvo menkai apgyvendintas, o senose fotografijose matyti, kad čia beveik nebuvo augalijos. Vis dėlto, iš pažiūros nereikšminga, retai lankoma erdvė ne tik saugo daugybę istorijų, tačiau išlieka gyvybinga ir šiandien – medžių pavėsyje nuolatinį prieglobstį čia randa laukiniai miesto gyvūnai, o nuo praeivių žvilgsnių slepiasi laisvalaikį leidžiantys jaunuoliai. Pasivaikščiojimo metu bus aplankyti šlaite glūdintys slėpiningi objektai: Kauno tvirtovės tvoros likučiai, Lenartavičių šeimos koplyčia, Antrojo pasaulinio karo laikų bunkeris, o kelionėje lydės ir greta gyvenusios istorinės asmenybės – Faustas Kirša, Antanas Ingelevičius bei kiti.

Dalyvių prašoma dėvėti patogią avalynę ir būti pasirengusiems fiziniams iššūkiams – kai kuriose vietose šlaitas yra status ir gali būti sunkiai įveikiamas. Rekomenduojama pasirūpinti apsauginėmis pirštinėmis ir priemonėmis nuo erkių.

Veda: Agnė Bagdžiūnaitė

Laikas: 16.00 val.
Trukmė: iki 1 val.
Vieta: KMN galerija

Kauno menininkų namuose veikia grupės paroda „Sparta“ kaip programos „Nepadorūs vakarai. BMW“ dalis. Kviečiame į parodos ekskursiją su visos programos ir parodos kuratore Agne Bagdžiūnaite, kuri pristatys parodą ir papasakos, kaip sekasi tyrinėti 10-ojoj dešimtmečio vyriškumus.

Svarbu: į šią ekskursiją registracijos nėra, tačiau ekskursijų dalyvių skaičius gali būti ribojamas. 

Instaliacijos

Autoriai: A-XY galerija ir architektas-urbanistas Algirdas Ramonas

Laikas: 12.00–17.00 val.
Vietos: prie BLC pastato ir netoli funikulieriaus šalia Putvinskio g. 26

Pop-up principu veikianti eksperimentinė(s) architektūros galerija A-XY šiemet sugrįžta tiesiai į Putvinskio gatvės dieną, kurioje pristatys architektą-urbanistą Algirdą Ramoną ir jo vystomą projektą „Draugiška stotelė“. Tai bus jau 10-asis galerijos įvykis.

Algirdo projekto tikslas – lengvai pagaminamas, laisvai pastatomas (be pamatų ir žemės darbų), surenkamas ir perrenkamas objektas, kurį galėtų savo reikmėms susikonstruoti bet kas naudojantis lengvai prieinamomis medžiagomis bei įrankiais. Tokiomis minimaliomis priemonėmis kuriamas modulinis objektas kuriuo galima formuoti skirtingo dydžio ir paskirties struktūrų kombinacijas. Taip šios stotelės gali būti naudojamos įvairaus amžiaus žmonių skirtingoms veikloms – nuo bendruomenės susirinkimų iki žaidimų erdvės, nuo pavienių suoliukų iki vakarienės stalo, nuo vertikalaus sodo iki tiesiog stotelės.

Būtent šio renginio metu bus praktiškai testuojami pirmieji stotelių prototipai. Pirmoji Putvinskio g. stotelė atsiras prie BLC pastato kur įsikurs pati A-XY galerija. Čia bus galima daugiau susipažinti su projektu, jį išbandyti, taip pat veiks architektūrinių leidinių knygynėlis ir skaitymo vieta. Antroji stotelė įsikurs arčiau funikulieriaus, kurioje menininkė Saulė Igarytė kartu su gatvės bendruomene vykdys kūrybines dirbtuves. 

Autorius: Marius Paulikas

Laikas: 12.00–17.00 val.
Vieta: šaligatvio atkarpoje tarp A. Mickevičiaus ir V. Putvinskio gatvių sankryžos ir P. Mažylio gimdymo namų

Gatvė – tai tyliai būvantis kūnas, kurio paviršiumi bėgioja: skruzdės, balandžiai, namai, žmonės, sausi pernykščiai lapai, pamestas kamuolys iš kaimynų kiemo... Gatvė turi savo balsą, plaučius, raukšles ir sausgysles. Gatvė gimė prieš šimtą metų, ir gyvens dar bent tūkstantį.

Ar eidami gatve girdime jos alsavimą, šnabždėjimą, rytinį žiovulį? Ar perskaitome istorijas, įsispaudusias pavargusio grindinio klostėse, ar pagauname ilgesingą gatvės žvilgsnio atspindį languose? Ką prisimena ir apie ką sapnuoja šaltos sienos bei pavasarinės saulės kaitinami šaligatvio medžiai?

Putvinskio gatvės dienos metu garso menininkas Marius Paulikas (entropija) įbalsins V. Putvinskio gatvę, tokią, kokia ji yra, bei kokia galėtų būti – įprasta, nepastebima, neregėta, žaisminga, nuobodi, muzikali, senstanti, keliaujanti į ateitį. Menininkas pakvies bent trumpam stabtelėti, apsidairyti ir įsišaknyti jus supančios kasdienynės būtyje – čia ir dabar.

Projektą techniškai remia VŠĮ Kauno Tvirtovės Parkas bei Electron Transition.

Performansai

Atlieka: Domantas Bagdonas

Laikas: 12.00-16:30 val.
Vieta: Skulptorių Antinių skveras

Du veidrodžiai viens prieš kitą. Talpinu atspindžius į žodžius ir taip parašau tau eilėraštį. Viskas labai paprastai: pasiplepučiuojam, paatviraujam, pažiūrim viens į kitą, įsimylim ir imu rašyt.

Tarp 12.00 ir 16.30 valandos kviečiame visus šventės svečius palypėti Antinių skulptūros skvere kiek aukštėliau ir prisėsti ant kėdės priešais menininką Domantą Bagdoną, kuris jums sukurs asmeninį eilėraštį.

Atlieka: Alina Pilecka

Laikas: 14:00 val.
Vieta: Šilelio laiptų aikštelė
Trukmė: ~30 min.

Šiame pasirodyme trys šokėjos ir dvi skirtingas kartas atstovaujančios akordeonininkės atlieka ceremoniją, kuri nukelia į neapibrėžtą praeitį. Per jautriai į aplinką reaguojančius kūnus ir per muzikos garsus, besimaišančius su foniniu triukšmu, į realybę beldžiasi kitokio, feministiškai utopiško, animistiškai gyvo pasaulio nuotrupos.  Kurdamos žaidimo nuotaiką, atlikėjos kartais per pašaipą, o kartais per ilgesį ieško santykio su viena kita, su žiūrovais bei su nematomomis būtybėmis, o svarbiausia – su žeme, kuri palaiko jų šokį. Šis pasirodymas – ritualas kasdienybę lydinčio gedulo akivaizdoje, sušokamas tam, kad padėkotume praeičiai ir pasisemtume jėgų ateičiai. Pasirodymas yra atviras pačiai įvairiausiai publikai: šokio mėgėjams, gamtos mylėtojams, vaikams, gyvūnams, praeiviams, praeities vaiduokliams ir kitiems.

Kadaise, Senosios Europos teritorijoje, gyveno taiki civilizacija, garbinusi Didžiosios Deivės kultą. Visuomenė, gyvavusi toje vietoje ir tame laike, gyveno pagal visiškai kitas gaires, nei tas, kurių pasikartojimus mes pastebime nagrinėdami žmonijos istoriją - bent jau tą, kurią mes manomės žiną. Pagrindinis žmonijos istorijos naratyvas žymi karus, ekspansiją ir kovą už išlikimą. Tačiau kitoks pasaulis – be smurto, darnus ir harmoningas, ne tik įmanomas – toks kadaise iš tikrųjų egzistavo. Mes jį sunaikinome, tačiau to pasaulio nuotrupos iki šiol pasiekia mus per vaizduotę sapnus ir svajones… Šis pasaulis tiesiogine to žodžio prasme yra užkastas po žeme, laukiantis, kada mes išgydysime tai, kas buvo sužalota, kad atgaivintume kitokią realybę ir atkurtume buvusią pusiausvyrą. (Istorija parašyta remiantis Malgorzatos Litwinowicz straipsniu ,,Trying to Follow the Great Goddess“, Sphairos žurnalas, 2022 m.)

Pasirodymą atlieka: Alina Pilecka kartu su Aurelija Jakimavičiūte, Ugne Lučauskaite, Sandra Konovalova ir Žibute Valkaityte.

Kostiumai: Patricija Grabauskaitė
Mentorius: Andrius Katinas
Prodiuserė: Gabrielė Golubovičiūtė.
Vizualo autorė: Jurga Sako.
Didelis ačiū draugams ir dirbtuvių dalyviams.

Kitos veiklos

Veda: Saulė Igarytė

Laikas: 12.00-17.00 val.
Vieta: Instaliacijoje „Draugiška stotelė“ prie Putvinskio g. 26

Kviečiame visus Putvinskio gatvės gyventojus, lankytojus, menininkus ir praeivius sukurti gyvą, kolektyvinę gatvės istoriją. Tai bus improvizuota pasakos „rašymo stotelė“, į kurią užsukęs kiekvienas galės pridėti po vieną sakinį prie jau parašyto teksto jį užrašydamas senovine spausdinimo mašinėle. Sakinys galės būti realistiškas ar fantazinis, rimtas ar juokingas – svarbiausia, kad jis tęstų pasaką taip, kaip ją įsivaizduoja žmogus tą akimirką, nes Putvinskio gatvė – tai ne tik architektūros perlas, bet ir kasdieninių nutikimų, minčių ir vaizduotės sankirta.

Vėliau sukurtą pasaką bus galima paskaityti surištoje knygoje bei išgirsti audio formatu Kauno meninkų namų madiotekoje. 


Veda: Karolina Povilaitytė

Laikai: 12:00 ir 15:00 val.
Vieta: M. K. Čiurlionio muziejaus prieigos

Kviečiame visus prisijungti prie Tarpukario šokių dirbtuvių! Nesvarbu, ar tu šokėjas, ar niekada nesi šokęs, svarbiausia noras įsijausti į tarpukario dvasią ir kartu sukurti pašėlusią ir gyvą energiją. Mes – Karolina ir Rūta, dvi tarpukario damos, atklydusios iš 1936-ųjų į šiuolaikinius laikus, padėsime visiems norintiems išmokti du nesunkius tarpukario šokius. Gali ateidamas pasiimti kokį tarpukario atributą (kepuraitę, švarką, batelius) – tai dar labiau padės pajusti tarpukario madas ir stilių. Šoksime su vėjeliu gegužės 17 d. nuo 12 val. ir 15 val. Jokių išankstinių registracijų nereikia, tik ateik, atsivesk draugų, susitiksime gatvėje prieš pat Čiurlionio muziejų.

Veda: Tomas Pocius

Laikas: 14.30 val.
Pradžios vieta: KMN amfiteatras

Kartu su gamtininku Tomu Pociumi tyrinėsime Putvinskio gatvės gyventojus – vabzdžius, augalus, grybus ir kitus organizmus, kurių dažnai nė nepastebime.

Ne tik įsitikinsime, kad net ir miesto aplinkoje knibžda gyvybė, bet ir kartu kursime interaktyvų šios vietovės biologinės įvairovės žemėlapį. Jį galėsime toliau pildyti net ir pasibaigus renginiui.

Kad veikla vyktų sklandžiai, rekomenduojame:

  • su savimi pasiimti įkrautą išmanųjį telefoną su interneto prieiga.
  • iš anksto atsisiųsti nemokamą programėlę iNaturalist, prisiregistruoti ir, jei įmanoma, išbandyti patiems prieš renginį (jei kas nors nepavyks, gamtininkas Tomas pagelbės renginio metu).

Dalyvavimui išankstinės registracijos nereikia.

Laisvalaikis

Laikas: 12.00-17.00 val.
Vieta: Kairėje po eglėmis priešais M. K. Čiurlionio muziejų

Laikas: 12.00–17.00 val.
Vieta: Prie BLC „Šypsenos akademijos“ įėjimo

Laikas: 12.00–17.00 val.
Vieta: Funikulieriaus prieigos

Partnerių veiklos

Vieta: V. Putvinskio g. 23

Laikas: 12.00–14.00 val

Vieta: V. Putvinskio g. 3

Laikas: 12.00–15.30 val.

Vieta: V. Putvinskio g. 36

Laikas: Pristatymas 12.00 val.
12.00–17.00 val.

Vieta: TBA

Laikas: 12.00–17.00 val.

Gatvės muzikos dienos scenos

Laikas: 12.00–17.00 val.

Šventė, kai įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose visi mokantys ir norintys išeina groti gatvėse, skveruose, aikštėse ar net viešajame transporte! Tądien miestų gatvės skęsta įvairios muzikos garsuose, o šventės žiūrovai gėrisi muzikantų kuriamais pasirodymais. Nesvarbu, ar esi profesionalus muzikantas, ar mėgėjas; groji metalą ar sutartines – šventėje dalyvauti gali visi!