UNLEARNING EASTERN EUROPE | Archyvinis impulsas
calendar
2019 12 19
clock
16:00

UNLEARNING EASTERN EUROPE | Archyvinis impulsas

calendar
2019 12 19
clock
16:00

2019 m. Kauno menininkų namų rezidencijų programa „Unlearning Eastern Europe“* buria kviestinius kuratorius iš Baltijos šalių ir siekia permąstyti regionui aktualias problematikas – nuo istorinės praeities traumų, dekolonializacijos galimybių iki atminties politikos ar aktyvizmo strategijų. Gruodį KMN reziduoja trečioji programoje dalyvaujanti kuratorė Anete Skuja (LV).

Gruodžio 12 d. 18 val. Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2) vyks šią rezidenciją lydinti A. Skuja paskaita „Archyvinis impulsas: turas po fotografijos meną, paremtą archyvo naudojimu“.

Renginys yra NEMOKAMAS ir vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.„Viena iš modernią epochą apibūdinančių savybių buvo vis didesnės reikšmės priskyrimas archyvui, kaip priemonei, kuriai padedant kaupiamos, saugomos ir atkuriamos istorinės žinios ir atminimo formos.“ (Charlesas Merewetheris)

Vis daugiau menininkų šiais laikais siekia apibrėžti savo ryšį su menu, kiek tai susiję su istorija. Vis dažniau menas atsigręžia į praeitį. Šiuo istoriografiniu būdu archyvas ar dokumentas tapo ir forma, ir turiniu, kuriuos naudojo daugelis menininkų, norinčių susigrąžinti ir pavaizduoti alternatyvų žinojimą. Ši meninė praktika veikia kaip priemonė, padedanti pasiekti kitaip neprieinamas žinias, siūlanti alternatyvių atsiminimo būdų.A. Skuja paskaitoje bus nagrinėjami menininkų, kurie naudojasi archyvine medžiaga ar struktūromis kaip savo meninės veiklos dalimi, pavyzdžiai, didesnį dėmesį skiriant aptarti Baltijos šalių fotografijos sceną.A. Skuja yra meno istorikė, fotografė ir laisvai samdoma kuratorė, daugiausia dirbanti su fotografija. Šiuo metu studijuoja magistrą Latvijos dailės akademijos meno istorijos fakultete ir specializuojasi kuratorystės studijose. Dabartiniai jos tyrimai yra susiję su archyvinės medžiagos panauda šiuolaikiniame Baltijos šalių mene.

Renginio partneris: Kaunas Gallery 2019 m. startavusi KMN rezidencijų programa „Unlearning Eastern Europe“ atliepia kuratoriams skirtų rezidencijų poreikį ir skatina tirti kuratorystės potencialą. Programoje dalyvaujantys kuratoriai savo kuratorines, menines praktikas sieja su aktyvizmu, nagrinėja įvairius Baltijos regiono sociopolitinius kontekstus ir galimas naujų scenarijų aktyvacijas. Rezidencijų programa siekia sukurti palaikančią erdvę kritiniam diskursui, kuratorių vykdomiems tyrimams, jiems aptarti Kauno kontekste, įtraukiant vietos menininkus, studentus, aktyvistus, akademikus ir kitus miesto dalyvius.



_

*Pavadinimas „Unlearning Eastern Europe“ yra įkvėptas pirmojo programos rezidento Tanel Rander (EE) tęstinio tyrimo.