KULTŪRA Į KIEMUS
calendar
2019 dabar

KULTŪRA Į KIEMUS

calendar
2019 dabar

„Kultūra į kiemus“ – tai renginių ciklas, kurio metu profesionalūs muzikos atlikėjų pasirodymai atkeliauja tiesiai į žmonių gyvenamąją aplinką. Idėja kilo 2020 metais pandeminiu laikotarpiu, kuomet galimybės lankytis koncertų salėse ar renginiuose paprasčiausiai nebuvo. Tuomet iniciatyva daugiabučių kiemuose atrodė lyg gurkšnis šviežio oro tiek menininkams ir atlikėjams, tiek ir žiūrovams. 


Projektu siekiama:

  • Decentralizuoti kultūrą – skleisti ją iš miesto centro į mikrorajonus.
  • Didinti kultūros matomumą bei prieinamumą žmonėms, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali dalyvauti renginiuose.
  • Įveiklinti netradicines viešąsias erdves (kiemus).
  • Skatinti interaktyvų ilgalaikį profesionaliosios muzikos pažinimą per tiesioginį neformalų santykį tarp atlikėjų ir klausytojų.


Unikalioje „Kultūra į kiemus“ programoje – renginiai kiekvieno žiūrovo skoniui: nuo interaktyvių veiklų vaikams (kūrybinės aitvarų, burbulų dirbtuvės), šiuolaikinio šokio pasirodymų, fotografijos parodų iki solo bei grupių koncertų. 2022 – aisiais muzikinius pasirodymus daugiau nei 80 Kauno kiemų atliko 240 Lietuvos ir 27 užsienio profesionalai, pasirodymus aplankė daugiau nei 10 tūkst. lankytojų.

Projektas buvo pastebėtas ir už Lietuvos ribų: išrinktas tarp dešimties geriausių projektų su pandemija kovojančioje Europoje Politikos inovacijų instituto apdovanojimuose, o 2021 m. iniciatyva įvertinta kaip unikaliausias muzikos projektas pasaulyje „Classical: NEXT 2021 Innovation Award“ apdovanojimuose. 

Nors Europos kultūros sostinės titulo metai baigėsi, bet tiek iš bendruomenių, tiek iš atlikėjų jaučiamas didžiulis poreikis, jog projektas „Kultūra į kiemus“ tęstųsi. Siekiame, kad kiemai ir vėl taptų profesionalios kultūros scena ir ši, pokytį nešanti tradicija, tęstųsi.



_

KULTŪRA Į KIEMUS VIDEO | 2020 | 2022


Dalyviai / -ės

Grupė SKAMP – tai viena ryškiausių Lietuvos muzikinės scenos grupių, nuo 1998-ųjų stebinanti klausytojus savo išskirtiniu talentu, unikalia kūryba ir energija. Grupės nariai – Erica Jennings, Vilius Alesius ir Victoras Diawara – ne tik sujungia pop, rock ir hip-hop stilius, bet ir nuolat eksperimentuoja, kurdami išskirtinę muziką, kuri artima įvairaus amžiaus klausytojams. Per savo muzikinę karjerą, išleidę daugybę hitų, tokių kaip „Summertime“, „You Got Style“, SKAMP sulaukė pripažinimo ir klausytojų meilės bei jų kūriniai tapo neatsiejama Lietuvos muzikinės kultūros dalimi.

„Keista Bjauri Žuvis“ - Aistės Kalvelytės (būgnai) ir Juliaus Čepukėno (elektronika) eksperimentinės muzikos duetas. Žanrų ribose netelpančioje grupės kūryboje juntamos įvairių muzikos stilių įtakos pradedant laisvoju džiazu, krautroku ir pankroku, baigiant bet neapsiribojant IDM bei ambientu. Keistos Bjaurios Žuvies kūriniai ilgos trukmės, dinamiški, kupini improvizacinių elementų, gyvo atlikimo metu kiekvieną kartą nuskambantys vis kitaip bei kuriantys autentišką ryšį su auditorija. Pirmasis viešas „Keistos bjaurios žuvies“ pasirodymas įvyko 2021 metais. Nuo to laiko grupė aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, šiais metais pasirodė pagrindinėje festivalio „Vilnius Mama Jazz“ scenoje, „Noise Fest“ festivalyje Leipcige (Vokietija), „Kanamaja“ festivalyje Taline (Estija). 2022 metais grupė tapo „NOVUS muzikos inkubatorius“ konkurso nugalėtojais, 2023-iais išleido savo debiutinį albumą „Legs Are For Swimming“.

Roko Minkaus, Edvino Rakicko, Viliaus Galvydžio sukurta iniciatyva, kurios tikslas - supažindinti visuomenę su mažiau žinomomis, neatskleistomis asmenybėmis bei jų istorijomis. Kontraversiškos, negirdėtos, o gal tiesiog įdomios temos - jų variklis geresniam lietuviškam turiniui kurti.

Projekto „Lietuvos balsas” 10 – ojo sezono laimėtojas. Anyanya Udongwo gimė ir užaugo Nigerijoje, gyveno Ukrainoje, dabar savo namus laiko Lietuvą. Antrus metus Lietuvoje gyvenantis atlikėjas nori ne tik dalintis savo muziką su šalies gyventojais, bet ir gilinti ryšį su lietuvių kalba bei kultūra. Muzika jam padeda mokintis šios kalbos, todėl šiuo metu yra išleidęs jau dvi dainas, kuriose skamba lietuviškas tekstas.

Lietuvos švietimo muziejaus projektas „Muziejus ant ratų" - mobilia ekspozicija virtęs miesto autobusas. Naudojant naujausias technologijas, autobuse įrengta XVI-XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švietimo raidą iliustruojanti interaktyvi ekspozicija. Virtualios kelionės dalyviai, žaisdami strateginį žaidimą, supažindinami su mokyklų, spaustuvių, bažnyčių tinklo plėtra, taip pat kova dėl įtakos valdančiuosiuose LDK visuomenės sluoksniuose. Išskirtinę interaktyvią keliaujančią „Muziejus ant ratų" ekspoziciją jau išvydo daugiau nei šeši tūkstančiai Lietuvos regionų gyventojų.

Nuolatinė kaita, vedanti į niekur. Vienatvė, talpinanti daugybę prieštaringų "aš". Ar kas iš viso yra tikra? Kūrinyje “FRAGMENTAI – atsitiktinių veiksmų spektaklis” nagrinėjamos savęs pažinimo, tapatybės, pokyčių-sąstingio ir gyvenimo daugialypiškumo temos. Šokis persipina su performanso menu, o netikėti meniniai sprendimai bei jautrus atlikimas įtraukia žiūrovus į absurdišką ir visiems gerai pažįstamą nusivylimų, grožio ir nuolatinių ieškojimų pasaulį. Vis dėlto, suteikiant vilties, jog ir beprasmiuose cikluose gali egzistuoti ramybė.

Austieja - muzikos ir poezijos kūrėja, kurios išskirtinis bruožas - žemaičių kalba atliekamos dainos, persipynusios su subtiliais muzikos ir gamtos elementais. Kartu su Austieja gros tikras kauniškis gitaristas Tadas Petkevičius-Grajauskas, pianistas Deividas Pileckas, pritars dainų autorė ir atlikėja Gabija Petrauskaitė, perkusininkas Robertas Tamošiūnas. Koncerto metu į žiūrovus bus kreipiamasi žemaitiškai, klausytojai turės gražią progą ir patys garsiai ištarti galingą žemaitišką žodį.

„Superkoloritas“ – tai elektrinės estrados duetas, kuriantis naująją lietuvišką pajūrio muziką. Joje maišosi senosios estrados aidai, tropinai garsai ir surf roko motyvai. Duete groja ir dainuoja Giedrė Nalivaikaitė ir Adomas Koreniukas, patys savo atliekamą muzikos žanrą jie vadina „elektrine estrada“. Elektrine, nes čia nemažai retro futuristinio skambesio, jaukių elektrinių garsų, šiltų sintezatorių, pukšinčių ritmo mašinų, senoviškų vargonėlių, aidų ir aidelių. Estrada, nes čia pajūrio nostalgijai pasiduoda ir poetiniai lietuviški tekstų rimai.

renginiai

KULTŪRA Į KIEMUS 2024 | Renginių ciklas | Kauno menininkų namai
calendar
2024 08 19 2024 08 28

KULTŪRA Į KIEMUS 2024 | Renginių ciklas