SVEČIŲ REZIDENCIJOS - Kauno Menininkų Namai
calendar
2022 dabar

SVEČIŲ REZIDENCIJOS

calendar
2022 dabar

KMN svečių rezidencijų programa siekiama palaikyti nepriklausomus menininkus, menininkų kolektyvus ar iniciatyvas, stokojančius patalpų veiklai, darbui ar repeticijoms. Programa orientuota į uždarus kūrybinius procesus, naujų, esamų ar tęstinių projektų vystymą.



_

Programą kuruoja: Kauno menininkų namai

Dalyviai / -ės

Amerikiečių ir slovakų vizualaus meno kūrėjas ir tyrėjas, kurio pagrindinės kūrybos temos: suvokimas, technologijos, mokslinė vaizduotė ir tapatybė. Ženevoje HEAD universitete jis baigė erdvės ir komunikacijos studijas. Be akademinės pozicijos ir kūrybinės praktikos, Jozef taip pat aktyviai dirba teatro dizaino ir dramaturgijos srityje.

Jo praktikoje, kurią sudaro hibridiniai formatai, susipina spektaklis, filmas, instaliacija ir skaitmeninės medijos, integruojant ypatingą socialinę vertę turinčius tikrovės fragmentus. Taip Jozef prikelia sferas, kurios gali atrodyti šiandien neįtikėtinos, tačiau yra giliai įsišaknijusios mūsų gyvenamoje tikrovėje.

Anna Dovgan yra vizualiųjų menų ir garso menininkė iš Ukrainos. Ji studijuoja įvairias menines praktikas, ieškodama savos individualios meninės išraiškos. Šiuo metu ją veda noras tyrinėti savo augimo patirtį ir rasti atsakymus į asmeninius vidinius konfliktus. Anna ne per seniausiai baigė šiuolaikinio meno praktikos bakalauro studijas Lvivo Nacionalinėje menų akademijoje.

Eglė Nešukaitytė yra lietuvių tarpdisciplininio ir performatyvaus meno kūrėja. Baigusi Lietuvių filologijos bakalaurą, gan atsitiktinai pradėjo lankyti šiuolaikinio šokio pamokas – po 10 metų šis atsitiktinumas išsivystė į lėtą ir neapibrėžtą kūrybinį kelią, kuriame susipina judesys, vizualumas ir erdvė.

Menininkę dominančios kūrybos temos: absurdas, rutina, žaidimas, srautas, atsitiktinumas, buvimas, žmonės, kurių nepastebim, socialinės normos, (ne)realybė. Jos praktika dažnai siejasi su įvietintu buvimu, kasdienybės ir jos objektų judesių tyrinėjimu, dirbtinio atsitiktinumo paieškomis. Paraleliai šioms praktikoms Eglė vis sugrįžta prie ilgamečių praktikų: analoginės fotografijos, lauko įrašų, rašymo bei dainavimo.

La Signora Desidera (Moters troškimas) yra solo projektas, kurį 2020 m. sukūrė pedagogė ir lėlininkė Marta Collini, kuri šiuo metu įsikūrusi Milane, Italijoje. Projektas naudoja vizualinį teatrą ir komikso meną, jog tyrinėti skirtingų pasakojimų tyrinėjimui ir nepatogios vaizduotės ugdymui bendruomenės lėlių teatro dirbtuvių pagalba. Po vizualiųjų menų ir antropologijos studijų Marta Collini susidūrė su lėlių teatru dirbdama komunikacijos srityje ir tapo trans-feministinio lėlių teatro kolektyvo „Le Pupazzare“ dalimi, vėliau pradėjo autorinį projektą. La Signora Desidera naudoja lėlių kūrimą, istorijų pasakojimą ir piešimą kaip aktyvizmo, materialinės kultūros ir žinių mainų su žmonėmis iš visų gyvenimo sričių įrankius. Rezidencijos Kaune metu La Signora Desidera tyrinės Lietuvos iliustracijų istoriją, kurs kamishibai istoriją ir pasiūlys lėlių teatro dirbtuves vietos queer bendruomenei.